A 10 legjobb oldalépítő WordPress CMS-hez

Elementor vagy Beaver Builder? Divi Builder vagy Thrive Architect? Ó, várjunk csak, miért ne választhatnánk a jó öreg Page Buildert a SiteOrigintől?

Oldalépítőt választani nem könnyű, különösen azért, mert több tucat van belőlük a piacon, és egyik vonzóbb, mint a másik.

Rengeteg van, de melyiket válasszuk?

Ha még mindig próbálsz rájönni, ne csüggedj. Segítünk neked.

Ebben a cikkben a WordPress 10 legjobb oldalépítőjét hasonlítjuk össze.

Eredetileg mindegyiknek külön blogbejegyzést szenteltünk, de úgy gondoltuk, jó lenne egy helyen is összehasonlítani őket. Így áttekintést kaphat a piacon kapható legjobbakról.

Ha pedig az a fajta ember vagy, aki szeret a részletekbe belemenni, és többet szeretne megtudni valamelyik oldalépítőről, akkor mellékeltünk egy linket az egyes oldalakhoz tartozó cikkekhez.

Készen állsz a kalandra? Akkor irány a nagy felfedezések!

Mi az az oldalépítő és miért hasznos?

Kezdetnek úgy gondoljuk, hogy hasznos, ha áttekintünk néhány alapfogalmat, valamint az oldalépítő használatának előnyeit és értékét.

Mi az az oldalépítő?

Az oldalépítő egy olyan eszköz, amely lehetővé teszi, hogy gazdag és összetett elrendezéseket hozzon létre a tartalom számára anélkül, hogy egyetlen sor kódhoz is hozzá kellene nyúlnia, főként előre elkészített sablonok használatával. A szerkesztés gyakran drag and drop segítségével és valós időben történik.

A legtöbbször az oldalépítő egy plugin formájában jelenik meg.

Történelmileg léteztek közvetlenül a témákba ágyazott oldalépítők, különösen a Themeforest platformon kínáltak. A legtöbbjüket a WPBakery builderrel a belsejében árulták (ez egyébként még mindig így van).

Manapság az a trend, hogy önállóan vásárolja meg őket, és használja őket a választott téma testreszabásához. Bár, mint látni fogod, néhány oldalépítőnek saját témája is van (pl. Divi).

Remélem, hogy ez egy kicsit több értelmet ad. Mielőtt továbblépnénk, javaslom, hogy vessünk egy pillantást a különböző oldalépítők közös jellemzőire, amelyeket a következőkben fogok átnézni.

A WordPress legjobb oldalépítőinek főbb jellemzői közösek

Bár mindegyik oldalépítőnek megvannak a maga sajátosságai, általában mindegyik ugyanazon elvek alapján működik.

Ezért a legtöbbjükben a következő közös jellemzőket találja:

  • Használatához nincs szükség technikai kódismeretre
  • Drag and drop használata az elemek mozgatásához az oldalakon belül
  • Kész sablonok, amelyek egy kattintással aktiválhatók, hogy ne kelljen a nulláról kezdeni az oldalak építését.
  • Kompatibilitás a piacon lévő ingyenes és fizetős témák túlnyomó többségével
  • Lehetőség a tartalom szerkesztésére közvetlenül az oldal front-endjéből (amit a látogatók látnak), valós időben.

Az utóbbi években az oldalépítők a kezdők nagyszerű szövetségesévé váltak. Egy oldalépítővel teljes mértékben irányíthatod az oldalad minden elemét (kivéve a fejlécet és a láblécet, bár ez a használt plugin ingyenes vagy Pro verziójától függ), és az általános kialakítását, még akkor is, ha nincs technikai tudásod.

Ez elég nagy előrelépés, ezért is váltak olyan népszerűvé az oldalépítők az elmúlt években.

Az oldalépítők megjelenése előtt a webhely kialakítása elsősorban a témától függött. Amint azonban egy kis személyes hangot akartál adni a honlapnak, és el akartál térni a megszokottól, a HTML és CSS ismerete elengedhetetlen volt.

Ennek eredményeképpen a kezdők száma gyorsan korlátozódott. A testreszabás túl bonyolulttá vált.

Az oldalépítőnek köszönhetően szinte minden akadály elhárul: minden egyszerűbbé és mindenekelőtt sokkal gyorsabbá válik.

Eddig messze túlszárnyalták a WordPress alapértelmezett tartalomszerkesztőjét (Gutenberg), amely túlságosan korlátozott volt ahhoz, hogy teljes értékű oldalépítőként működjön.

Ez egy kicsit megváltozott a WordPress 5.9 kiadásával, 2022 januárjában, amely bevezette a webhelyszerkesztőt, amely képes a webhely minden részének testreszabására kódolás nélkül, nem csak egy oldal vagy poszt tartalmi területét!

Alapvetően ez a szerkesztő átveszi az oldalépítő működését, és közel áll hozzá, de még mindig vannak korlátai, különösen egy kezdő számára (erre a cikk végén még részletesen visszatérek).

A 10 legjobb oldalépítő a WordPress számára

Íme a 10 legjobb oldalépítő a WordPress számára:

  1. Elementor
  2. Divi Builder
  3. Beaver Builder
  4. Brizy
  5. Oxigén építő
  6. Élő zeneszerző
  7. Thrive Architect
  8. Oldalépítő a SiteOrigin által
  9. WPBakery oldalépítő
  10. Visual Composer weboldal-építő

Tájékoztatásul közöljük, hogy ez az összehasonlítás a következő elemekre összpontosít, amelyek számunkra a legfontosabbnak tűnnek az egyes oldalépítők esetében: könnyű használat, sablonok/modulok száma, testreszabhatóság és ár.

Bónuszként azt is elmondjuk, hogy mi tetszett/nem tetszett nekünk mindegyikben, és hogy kinek szólnak elsősorban.

Elementor

Aktív telepítések: Felhasználói értékelés: 10M+ / Felhasználói értékelés: 10M+ / Felhasználói értékelés: 10M+ / Felhasználói értékelés: 10M+ 4.6 az 5-ből

Az Elementor messze az első számú oldalépítő a piacon.

Több mint 10 millió aktív telepítéssel rendelkezik a hivatalos WordPress könyvtárban, és ezt a számot csak néhány más pluginnal osztja meg, mint például a Contact Form 7 vagy a Yoast SEO.

A növekedés egyszerűen szédítő. Gondoljunk csak bele: amikor 2018 májusában tesztünket neki szenteltük, még csak 700 000 aktív telepítéssel rendelkezett.

Mindössze három hónap kellett ahhoz, hogy az aktív telepítések száma 4 millióról 5 millióra emelkedjen.

Az általa közölt adatok szerint több mint 11 millió webhely fut az Elementoron.

A W3Techs szerint az Elementort a CMS-t használó webhelyek közel 12%-ánál használják (szemben a WordPress 61,8%-os piaci részesedésével).

Valójában a kérdés ma az, hogy hol fog megállni az Elementor.

Megállhat-e egyik napról a másikra a kreatív őrület, amely körülveszi – szinte minden héten új funkciók jelennek meg -?

Hogyan lehetne még jobbá tenni? Az elkövetkező hónapokban kiderül. Addig is meglátod, hogy ez egy szuper hatékony eszköz, szinte korlátlan erőforrásokkal.

Az Elementorral ez egyszerű: szinte bármit megtehetsz, ami csak eszedbe jut, anélkül, hogy egyetlen sor kódra is szükséged lenne.

Könnyű használat

A tiszta, áttekinthetetlen felülettel könnyen kezelhető. A tartalom szerkesztésekor a képernyő két részre van osztva:

  • A bal oldali oszlop tartalmazza a widgeteket, azaz a kész tartalmi modulokat (pl. kép, szöveg, videó stb.).
  • A jobb oldali rész az oldalad látható felületének felel meg, vagyis annak, amit a látogatóid láthatnak, amikor az oldaladon navigálnak.

Az Elementor Page Builderrel a tartalom szerkesztése valós időben történik: azonnal áttekintheti a változtatásokat (pl. amikor megváltoztatja a címet). Hogy megkönnyítsük az életét, az oldalt drag and drop segítségével szerkesztheti.

Sablonok és widgetek

Az Elementor ingyenes verziójában körülbelül harminc widgetet kínál. Az összes alapvető tartalmi modul megtalálható benne (Cím, Kép, Videó, Gomb, ikon stb.).

A bővítmény Pro verziója mintegy ötven további fejlett widgetet (közösségi hálózati megosztó gombok, portfólió, csúszka, ártáblázatok stb.), valamint a WooCommerce-nek szánt widgeteket (összesen 24-et) ad hozzá.

Néhány az Elementor Pro-ban található widgetek közül

Az ingyenes verzióban körülbelül 40 oldalsablon található, valamint blokkok, azaz kész tartalmi részek (különösen hasznosak egy GYIK oldal létrehozásához).

Ez egy szép első benyomást kelt, de a Pro verzió sokkal messzebbre megy, ahogy azt el tudod képzelni. Hidd el, mindened meglesz, amire szükséged van.

A fizetős verzió több mint 300 blokkot és sablont tartalmaz egy gazdag könyvtárban, különböző elrendezésekkel.

Természetesen saját sablonokat is létrehozhat, és elmentheti őket későbbi használatra.

Az Ön által használt oldalépítőtől függően a sablonok és widgetek neve eltérő lehet. Az Elementorban ez az általános elnevezésük, de a Divi a „modulok” kifejezést használja arra, amit az Elementor widgeteknek nevez. Egy másik példa: A SiteOrigin által használt Page Builder a „layouts” kifejezést használja arra, amit az Elementor sablonoknak nevez. Röviden, ebben az áttekintésben különböző nevekkel fog találkozni, és ez normális. 🙂

Testreszabás

A különböző sablonok/widgetek testreszabása szinte korlátlan.

A tervezés tekintetében játszhatsz a CSS-szűrőkkel (kód bevitele nélkül), elválasztó formákat adhatsz a különböző létrehozott szakaszok között, és kezelheted az elemek pozicionálását függőlegesen, vízszintesen stb. áthelyezésével.

Az animációkat tekintve hozzáadhatsz egér-feletti hatásokat, kattintási hatásokat, parallaxis hatásokat stb.

A marketing oldalon az Elementor Pro saját pop-up és űrlapkészítő programot kínál.

Végül az Elementor Pro lehetővé teszi a teljes webhely (a fejléctől a láblécig, beleértve a tartalmat is), valamint a WooCommerce áruház elemeinek szerkesztését.

A legtöbb oldalépítő csak a tartalom ellenőrzését teszi lehetővé. A fejléc és a lábléc szerkesztése általában az adott plugin Pro verziójában kínált lehetőség.

És ez csak egy kis része annak, amit csinál.

Szeretjük:

  • A modulok és sablonok lenyűgöző száma.
  • A témaépítő (elérhető az Elementor Pro-val), amely lehetővé teszi a teljes webhely testreszabását, beleértve a fejléceket és a lábléceket is.
  • Az Elementor ökoszisztéma. Számtalan csoport foglalkozik a pluginnal, valamint számos kiegészítővel, amelyek még több funkciót adnak hozzá.
  • Kompatibilitás szinte minden témával és bővítménnyel.

Nem szeretjük annyira:

  • A rengeteg lehetőség miatt az Elementor elsajátítása bizonyos tanulási folyamatot igényel.
  • Az a tény, hogy sok egérkattintást kell használnia a kívánt eredmény eléréséhez.
  • Nincs korlátlan licenc.

Ár

Az Elementornak van egy ingyenes verziója a hivatalos könyvtárban. A prémium verzió 59 $/év áron kezdődik egy webhelyen történő használatra.

Kinek szól az Elementor?

Mindenkinek, de különösen a kezdő webdesignereknek.

Töltse le az Elementort a hivatalos könyvtárból:

letöltés

Építse weboldalát az Elementorral

Tervezd meg könnyedén a WordPress weboldalad megjelenését a híres oldalépítővel.

Próbálja ki az Elementort

Divi Builder

Miután bemutattuk az Elementort, vessünk egy pillantást a fő kihívójára: Divi Builder.

Az Elegant Themes áruházban 2013-ban indított Divi eredetileg a piac #1 oldalépítőjeként jelent meg a piacon… mielőtt az Elementor megelőzte volna.

A Divi Builder apránként próbál felzárkózni, és a két óriás folyamatosan versenyez egymással: az a kérdés, hogy ki adja ki a leggyorsabban a legújabb trendi funkciót.

A Divi szintén egy oldalépítő, saját egyedi funkciókkal. Három funkciót egyesít egyben: természetesen oldalépítő, de egyben téma és témaépítő is.

Az Elementorhoz hasonlóan a Divi is lehetővé teszi a testtartalom, valamint a fejléc és a lábléc testreszabását.

Végezetül, ne feledje, hogy a Divi nem található meg a hivatalos könyvtárban. Csak a prémium verzióban létezik. Közel 900 000 felhasználó már elfogadta.

Foglaljuk össze, mit kínál.

Könnyű használat

A Divi egy átfogó oldalépítő, rengeteg funkcióval. Elég sok. Ennek eredményeképpen több száz lehetőséget kínál, amelyek megtanulása időt vesz igénybe.

Maga a folyamat nem túl bonyolult, de a lehetőségek puszta száma azt jelenti, hogy az oldalépítő tanulási görbéje meredekebb, mint például az Elementor esetében.

A gyakorlati oldalon nincs semmi meglepő. A Divi ugyanazon az elven működik, mint számos versenytársa. Az oldalakhoz hozzáadott tartalom a nyilvános felületen történik.

Minden drag and drop segítségével történik, és valós időben áttekintheti a kiegészítéseket és módosításokat.

A Divi Page Builder azzal tűnik ki, hogy nincs állandóan egy oldalsó panel a képernyőn. Ha nem nyúlsz semmihez, akkor is úgy látod az oldalt, ahogy az a látogatóid képernyőjén megjelenik. A szerkesztést úgy kezdheted el, hogy az egeret egy elem fölé viszed.

Ez általában hasznos, bár vannak bizonyos korlátai is. Például az oldal mentésére szolgáló gomb kissé el van rejtve.

Sablonok és modulok

Az Ön által elképzelt oldalak létrehozásához a Divi körülbelül száz modult kínál (natív és harmadik fél fejlesztői által létrehozott modulokat egyaránt). Minden klasszikus megtalálható (szöveg, kép, galéria, videó, hang, szöveg + ikon, ajánló, gomb, gomb, térköz stb.).

Ezenkívül több mint 300 elrendezéssel rendelkezik majd, azaz elegendő, több oldalból álló oldalmodellel, hogy ne kelljen a nulláról kezdenie.

Testreszabás

Az Elementorhoz hasonlóan a Divi is szinte teljes kontrollt biztosít az oldalad dizájnja felett.

Lehetetlen felsorolni az összes lehetőséget, de rengeteg testreszabást végezhetsz animációk, árnyékok, gradiensek, szakaszok közötti elválasztások, szűrők stb. hozzáadásával.

A Divi még azt is lehetővé teszi, hogy az alkalmazott stílust átmásold és beilleszd az egyik elemről a másikra!

A marketing oldalon a Divi az Elementorhoz hasonlóan saját űrlapkészítőt kínál. Végül, a Divi lehetővé teszi, hogy engedélyeket hozzon létre, hogy korlátozza a hozzáférést bizonyos felhasználók számára. Ez nagyon hasznos, ha hozzáférést szeretne adni ügyfeleinek.

Szeretjük:

  • Az a tény, hogy a Divi egy témaépítő.
  • A rendkívül versenyképes ár.
  • A rendelkezésre bocsátott elrendezések száma.
  • A Divi használata a WooCommerce testreszabásához: létrehozhat termékoldal sablonokat, testreszabhatja a termékkategóriákat/címkéket stb.
  • A Divi ökoszisztéma. Mindent megtalálsz, amire szükséged van ahhoz, hogy továbbfejleszd ezt az oldalépítőt: csoportok, képzések, bővítmények, elrendezések és gyermektémák.
  • A WordPress ökoszisztémában szilárdan lehorgonyzott oldalépítő.

Nem szeretjük annyira:

  • A Divi backend felülete barátságtalan, bár nem muszáj használni.
  • A Divi működéséhez sok erőforrásra van szükség, és előfordulhat, hogy a webhely front-endje (amit a látogatók látnak) lelassul.
  • Sok rövidkódot hagy maga után, amikor letiltja, bár az olyan pluginek, mint a Shortcode Cleaner vagy a Bye Bye Divi ezt javítják.
    Ezek a rövidkódokkal és a teljesítménnyel kapcsolatos „aggodalmak” a Divi 5.0 érkezésével tűnnek el, egy nagy és régóta várt frissítéssel, amely az írás idején még fejlesztés alatt állt.

Ár

Kétféle árképzési ajánlat van: vagy egy éves, 89 dolláros díj, vagy egy egyszeri, 249 dolláros díj, amely élethosszig tartó hozzáférést biztosít (beleértve a frissítéseket és a támogatást) a bővítményhez.

Kinek szól a Divi Builder?

A Divi Builder alkalmas és meglehetősen népszerű a kezdők számára, de bármilyen típusú profilnak megfelelhet (kezdő, tapasztalt technikus, szabadúszó vagy ügynökség).

Látogasson el a Divi weboldalára:

LÁTOGATÁS

Gyorsítsa fel weboldalát a WP Rocket segítségével

A WordPress-szakértők által elismert legerősebb gyorsítótárazási pluginnal rakétává alakíthatod webhelyedet.

Próbálja ki a WP Rocketet

Beaver Builder

Aktív telepítések: Felhasználói értékelés: 100K+ / Felhasználói értékelés: 4.7 az 5-ből

A Beaver Builder egy olyan oldalépítő, amely komoly hírnévvel rendelkezik a WordPress szakemberek körében.

A 2014 óta a pályán lévő pálya némiképp fosszíliának számít. Azonban, bár az ingyenes verziója veszít a lendületéből, és néhány év alatt százezer felhasználót veszített, a Pro verziója nagyon átfogó és sok eszközzel rendelkezik.

Könnyű használat

A Beaver Builder az egyik legkönnyebben megtanulható oldalépítő. A legtöbb versenytársához hasonlóan a drag and drop elv alapján működik: közvetlenül az oldalhoz adod hozzá az általad választott modult vagy sablont.

A WYSIWYG (What you see is what you get) felületnek köszönhetően minden változtatás valós időben látható.

Ugyanúgy működik, mint az Elementor. Van egy oldalsáv, amely modulokat és sablonokat tartalmaz a jobb oldalon (manuálisan is áthelyezhető), és a tartalmat közvetlenül az oldalon szerkesztheted.

Továbbá a Beaver Builder, akárcsak az Elementor, csak a front-endben használható. Nem használhatod az oldalad adminisztrációs felületéről (back-end), mint például a Divi Buildert vagy a WPBakery Page Buildert.

Sablonok és modulok

Az ingyenes verzió csak 9 modult kínál: A modulok listája: Audio, Fotó, Videó, HTML, Szövegszerkesztő, Oldalsáv, Gomb, Cím és Ikon.

Ez nagyon-nagyon minimális, de mondjuk úgy, hogy ez egy „vesztesége”: arra szolgál, hogy megismertesse Önt az építővel, és ha eléggé érdekli, akkor átvált a Prémium verzióra, ami sokkal átfogóbb.

Ez utóbbi mintegy 30 modult és közel 60 sablont kínál, amelyeket tetszés szerint módosíthat, és későbbi használatra elmenthet.

Testreszabás

A Beaver Builder meglehetősen fejlett testreszabási lehetőségeket kínál a tartalom (modulok és sablonok) számára. Például sablonokat adhat hozzá, módosíthatja őket, és elmentheti őket, hogy bármikor újra felhasználhassa őket, ami nagyon praktikus lehetőség az időmegtakarításhoz.

Ami a modulokat illeti, vannak bizonyos korlátozások. Vegyük például egy ikon példáját. Beállíthatja az alapszínét, a lebegő színét, a színátmenetet és a méretét. De nagyjából ennyi.

Szeretné testreszabni a körvonalát vagy árnyékokat hozzáadni? CSS-osztályt kell hozzáadnia (amit a Beaver Builder szerkesztőjén keresztül tehet meg), és be kell illesztenie egy kódrészletet, hogy elérje a célját.

Végül azt is megjegyezzük, hogy az oldalépítő nem kínált új modulokat vagy sablonokat azóta, hogy 2018-ban közzétettük a neki szentelt tesztünket.

Ha nem tudsz kódolni, és tényleg szeretnéd teljesen kihasználni a Beaver Builder előnyeit, akkor szinte biztosan egy olyan kiegészítő plugint kell használnod, mint az Ultimate Addons for Beaver Builder (69 $/évtől).

Szeretjük:

  • Egy szilárd és bevált oldalépítő. Már 6 éve van a piacon, és gyakran frissítik.
  • Pro verziójában a Beaver Builder saját házon belüli témát (valamint annak gyermektémáját) kínál, amely lehetővé teszi a teljes webhely (fejléc, tartalom és lábléc) szerkesztését.
  • A Beaver Themer, egy nagyon hatékony bővítmény, amely lehetővé teszi, hogy saját fejléceket/lábléceket és sablonokat hozzon létre.
  • A Beaver Builder nem hagy hátra egyetlen rövidkódot sem, amikor kikapcsolja.
  • Reagáló és figyelmes támogatás.

Nem szeretjük annyira:

  • Az ingyenes verzió számos korlátozása, amely csak néhány modult és oldalsablont kínál (mindegyikből körülbelül tíz).
  • A modulok testreszabhatóságának hiánya.
  • Kevesebb sablon és modul, mint egyes versenytársak.
  • A korlátlan verzió ára (399 $/év).

Ár

A Beaver Builder ingyenesen elérhető a hivatalos könyvtárban. A bővítmény prémium verziója 99 $/év áron kezdődik, korlátlan számú webhelyen történő használatra.

Beaver Builder: kinek?

Mindenkinek, de különösen a kezdő webdesignereknek.

Töltse le a Beaver Buildert a hivatalos könyvtárból:

LETÖLTÉS

Brizy

Aktív telepítések: Felhasználói értékelés: 80K+ / Felhasználói értékelés: A felhasználók száma: 4.7 az 5-ből

A Brizy egy projekt, amelyet a ThemeFuse prémium témaáruház alkotói indítottak el. Ezek a szakemberek összesen 2009 óta vannak jelen a szakmában, és állításuk szerint közel egymillió ügyfelük van világszerte.

Még ha a Brizy nem is éri el néhány versenytársunk aktív telepítéseinek számát, látni fogja, hogy még mindig rendelkezik néhány egyedülálló eszközzel.

Elvégre ez a legkevesebb, amit elvárhatsz egy olyan eszköztől, amely bárki által használható oldalépítőnek” nevezi magát.

Könnyű használat

A Brizy egy olyan oldalépítő, amely az egyszerűségre és az áttekinthetőségre összpontosít. A legtöbb beállítás úgy lett kialakítva, hogy megkönnyítse a felhasználó életét, és minden a front-endben történik.

Vessen egy pillantást például az oldalépítés megkezdéséhez szükséges felületre.

Van egy jól látható gomb a képernyő közepén, és ennyi. Nehéz eltévedni, nem igaz?

Ezután minden közvetlenül online történik, oldalsáv nélkül, mint a Diviben.

A Brizy egyébként ugyanolyan logika szerint működik, mint a legtöbb oldalépítő: a szerkezeti elemek hierarchiáját állítja fel. Két fő elem van: sorok és oszlopok.

Ezután ezeken belül felhasználásra kész modulokat, úgynevezett elemeket (pl. szöveg, képek, cselekvésre való felhívások, űrlapok stb.) adhat hozzá. Ezeket drag and drop módszerrel, késleltetés nélkül lehet hozzáadni.

Sablonok és modulok

A Brizy körülbelül száz sablont kínál, amelyeket elrendezéseknek neveznek, és körülbelül húsz kategóriába vannak sorolva (Üzleti, Utazás, Portfólió, Sport stb.). Megjegyzendő, hogy az ingyenes verzió körülbelül húszat kínál.

Néhány Brizy demó előzetese

A sablonok száma meglehetősen alacsony a konkurenciához képest. De ne aggódjon, a Brizy ezt blokkokkal, azaz előre megtervezett részekkel vagy oldaldarabokkal pótolja.

A Brizy tervezői mindent beleadtak ebbe a lehetőségbe: több mint 500 különböző blokk van (amelyeknek körülbelül a fele ingyenes), tucatnyi kategóriába osztva (kapcsolatfelvételi űrlapok, felhívások, ártáblázatok, sőt fejlécek és láblécek sablonjai).

Befejezzük az Elemekkel, amelyek az Elementorban a widgetek, illetve a Diviben a modulok megfelelői. Itt a Pro verzióban 24 elemmel kell beérned (17 az ingyenes verzióban). De a klasszikusok ott vannak (szöveg, kép, térkép, videó, kapcsolatfelvételi űrlap, gomb, visszaszámláló, csúszka stb.).

Testreszabás

A Brizy lehetővé teszi, hogy a tartalom számos aspektusát módosítsa: betűtípus, színek, tipográfia, margók, szegélyek stb.

Az előny? Az egyes blokkok beállításai közvetlenül a szerkeszteni kívánt elemen, a szemed előtt érhetők el.

Szeretjük:

  • Rugalmas és könnyen használható oldalépítő.
  • Vonzó ár-minőség arány és az élethosszig tartó licenc.
  • Mintegy 4000 ikon áll rendelkezésre a tartalom testreszabásához.
  • Dinamikus tartalom létrehozása bizonyos feltételek alapján.
  • Az oldalépítő gyakran frissül új funkciókkal.
  • Marketing eszközök, mint például a pop-up builder.
  • A WooCommerce buildert tartalmazza.

Nem szeretjük annyira:

  • Egy szinte nem létező ökoszisztéma.
  • A sablonok száma a versenytársakhoz képest meglehetősen korlátozott.

Ár

Az ingyenes verzió elérhető a hivatalos könyvtárban. A prémium verzió három ajánlatot tartalmaz, és egy oldalra vonatkozóan 50 $/év körül kezdődik.

Brizy: Kinek?

A Brizy bármilyen típusú profil által használható, mivel „nincs szükség tervezési vagy fejlesztési ismeretekre„. Valójában különösen a kezdők számára lesz vonzó.

Töltse le a Brizy-t a hivatalos könyvtárból:

letöltés

Oxigén építő

Az Oxygen Builder egy kicsit eltér a legjobb oldalépítők összehasonlításában szereplő többi lehetőségtől.

Először is, az Oxygen Builder azért más, mert a helyes használatához a legtöbb technikai ismeretre van szükség. Minimális kódot (HTML és CSS) kell ismernie ahhoz, hogy kihasználhassa előnyeit.

Másodszor, az Oxygen Builder nem használja az Ön aktív témáját a webhelye dizájnjának módosítására. Az Oxygen Builder anélkül is képes kezelni magát.

Amint látni fogja, más érdekes meglepetéseket is tartogat az Ön számára.

Könnyű használat

Nézzünk szembe a tényekkel: Az Oxygen Builder egy meglehetősen összetett oldalépítő, amelyet meg kell szokni. Ahhoz, hogy elsajátítsd a használatát, el kell töltened egy kis időt az eszközzel való munkával.

Kezelőfelülete közelebb áll a Sketch webdesign eszközhöz, mint amit általában egy oldalépítőnél látunk.

A legtöbb versenytársához hasonlóan a szerkesztőfelület két részre oszlik:

  1. A bal oldali oszlop lehetővé teszi, hogy elemeket adjon hozzá drag and drop segítségével.
  2. A jobb oldal a webhely látható része, amelyet online módosíthat.

Ennek az oldalépítőnek a kis előnye a „Structure” panel, amely felsorolja az oldaladon található összes tartalmat, és gyors áttekintést ad az oldal megjelenéséről.

Sablonok és modulok

Az Oxygen Builder körülbelül harminc alapvető elemet biztosít (pl. cím, szöveg, gombok, képek és videók). A klasszikusok megvannak, de sajnáljuk, hogy hiányzik a kapcsolatfelvételi űrlap létrehozására szolgáló elem.

Néhány az Oxygen által kínált modulok közül

A sablonok tekintetében a választék sokkal korlátozottabb a versenytársakhoz képest. Az Oxygen Builder körülbelül húsz használatra kész sablont kínál.

Ha azonban tovább szeretne menni, létrehozhatja saját egyéni sablonjait.

Testreszabás

Az Oxygen Builder komoly előnyökkel rendelkezik az elrendezés kezelésében:

  • Az elemeket vízszintesen igazíthatja anélkül, hogy oszlopokat kellene létrehoznia.
  • A konténerben lévő elemek közötti távolságot és igazítást manuálisan is módosíthatja anélkül, hogy a margóértékeket meg kellene változtatnia.

Az Oxygen Builder továbbá nagyon jól kezeli a CSS osztályokat: egy CSS osztályon végrehajtott változtatást (pl. egy szín módosítása) az egész oldalra képes alkalmazni. Ez megkíméli Önt attól, hogy minden osztályt egyesével szerkesszen.

Szeretjük:

  • Az oldalak kialakításának fejlett ellenőrzése.
  • Teljesítmény: Az Oxygen Builder egy könnyűszerkezetes építőprogram, amely nincs túlterhelve felesleges szkriptekkel.
  • A WooCommerce oldalépítője.
  • A Gutenberg blokképítő.
  • Az oldalépítő nagyon alacsony ára.

Nem szeretjük annyira:

  • A meglehetősen hosszú tanulási görbe.
  • A többnyelvű megoldásokkal (pl. WPML) való integráció nem mindig optimális.

Ár

Az Oxygen csak fizetős változatban érhető el, négy árcsomaggal, amelyek 129 dollárnál kezdődnek, korlátlan számú webhelyen történő használatra.

Kinek szól az Oxygen Builder?

Az Oxygen Buildert elsősorban fejlesztőknek szánják, vagy legalábbis olyanoknak, akik jól ismerik a kódot (különösen a CSS-t és a PHP-t).

Látogasson el az Oxygen Builder weboldalára:

Látogasson el a  oldalra.

WP Umbrella : Kezelje az összes WordPress webhelyét egy műszerfal alatt

Frissítse témáit és bővítményeit, felügyelje és készítsen biztonsági mentést WordPress webhelyeiről könnyedén.

Próbálja ki a WP Umbrella-t

Élő zeneszerző 🙂

Aktív telepítések: Felhasználói értékelés: 10K+ / Felhasználói értékelés: 4.4 az 5-ből

Folytatjuk a legjobb oldalépítők összehasonlítását a válogatásunk Tom Thumbjával: Live Composer.

Viszonylag ismeretlen, 10K+ aktív telepítéssel rendelkezik, de van egy érdekes előnye: a legtöbb funkcióját ingyen kínálja.

A Live Composer körülbelül tíz éve létezik, de a hónapok múlásával egyre nagyobb piaci részesedést veszít, és nehezen találja meg a helyét az olyan nagy halak között, mint az Elementor vagy a Divi Builder.

Még mindig megállja a helyét? Összefoglaljuk a felhasználási területeit, hogy Ön is meggyőződhessen róla.

Könnyű használat

Első megfigyelés: A Live Composer nem túl könnyen használható. Az aktiválás után a műszerfalát számos egyéni poszttípussal terheli meg, és nem igazán tudja, hol kezdje.

Ezután az oldalépítő front-end felülete meglehetősen régimódi marad, rikító színeivel.

Használatához a legtöbb lehetőség az oldal alján található eszköztáron található. Ez az eszköztár hozzáférést biztosít a létrehozott modulokhoz és sablonokhoz, de nem mozgatható.

Én személy szerint kényelmesebbnek találom, ha az eszköztár egy oszlopban van, jobbra vagy balra.

Ettől eltekintve: A szerkesztés drag and drop és online történik. Fú, ez egy kicsit kárpótol.

Sablonok és modulok

Ha kész sablonokat keres, nem fog találni. A Live Composer nem kínál ilyeneket.

A Live Composer kínál néhány nagyon egyszerű sablont, de kész oldalsablonoknak nyoma sincs.

Ez elég nagy korlátozás, még akkor is, ha az oldalsablonokat modulok és egyéni poszttípusok segítségével hozhatja létre, majd minden egyes új létrehozásnál importálással újra felhasználhatja őket.

A modulok sokkal jobbak. A Live Composer körülbelül 40 modult kínál, ami több, mint a többi oldalépítő által kínált átlagos szám.

A Live Composer modulok áttekintése

Sőt, még tovább is mehetsz, ha egy 18 prémium kiegészítőt tartalmazó csomagot kapsz egyetlen bővítménybe csoportosítva.

Testreszabás

A klasszikus testreszabási lehetőségek jelen vannak (pl. margók, betűméret, szövegmagasság, árnyékok stb.), és mindent kínálnak, amire szükséged van.

Használatuk azonban bonyolultabb; az eljárás kegyetlenül nem intuitív. Az elrendezés nem túl egyértelmű, és nem lehet manuálisan módosítani egy modul szélességét, nyújtással vagy nagyítással.

Szeretjük:

  • Ingyen van!
  • A WooCommerce áruházad testreszabási lehetőségei, feltéve, hogy kapsz egy dedikált prémium kiegészítőt.

Nem szeretjük annyira:

  • A Live Composer nem témaépítő: nem teszi lehetővé a fejléc és a lábléc testreszabását, kivéve a két házon belüli téma egyikével.
  • A szerkesztési folyamat meglehetősen széttagolt.
  • A teljes oldalsablonok hiánya.
  • Egy oldalépítő, amely minden tekintetben elmarad a versenytársaktól.

Ár

A Live Composer ingyenesen elérhető a hivatalos könyvtárban. Azonban két fizetős bővítményt is kínál: egy WooCommerce-specifikus bővítményt és egy hivatalos bővítménycsomagot. Mindegyik 69 dollárba kerül egy webhelyen való használatra.

Live Composer: kinek?

Ez az oldalépítő elsősorban tapasztalt technikusok és fejlesztők számára alkalmas, különösen azért, mert a hatékonysághoz szükség van az egyéni poszttípusok működésének ismeretére. Általánosságban nem javasoljuk a használatát a korlátai miatt.

Töltse le a Live Composert a hivatalos könyvtárból:

letöltés

Thrive Architect

Fanatikus vagy? Ez alatt azt értem, hogy átváltoztatásmániás? Ha igen, akkor biztosan ismered a Thrive Architectet, ha nem használod.

Ez az oldalépítő kifejezetten azoknak a marketingeseknek készült, akik szeretnék növelni az eladásaikat anélkül, hogy technikai jellegűvé válnának.

A Thrive Architect használatához nem kell tudnod kódolni. Lehetőségei számtalanok, amint azt az alábbiakban látni fogja.

Könnyű használat

Ahogy a Thrive Architect tervezői állítják, a termékük tervezésekor ezt a gondolatot tartották szem előtt: „hogy a lehető leggyorsabban használható legyen„.

És általában véve elég jól betartják ezt az ígéretet, még akkor is, ha a rengeteg felkínált lehetőség miatt (erre még visszatérünk) számolnunk kell a használat megkezdéséhez szükséges tanulási görbével.

A szerkesztőfelület nagyon kellemesen használható, modern, és nagyon hasonlít az Elementor által kínáltakhoz:

  • Az elemek a bal oldali oszlopban jelennek meg, és drag and drop segítségével hozzáadhatja őket az oldalához.
  • A jobb oldalon online szerkesztheti az oldalát, a változtatások valós idejű előnézetével.

Sablonok és modulok

A Thrive Architect körülbelül negyven widgetet kínál, amelyek alapértelmezés szerint integrálva vannak a vizuális szerkesztőbe, amelyek közül sok marketingorientált (pl. kapcsolatfelvételi űrlapok, visszaszámlálás, ajánlások, webináriumok stb.).

De a Thrive Architect fő vonzereje a céloldalak. Összesen több mint 350 lehetőség van a cikk írásakor!

Mint láthatod, ezzel a hatalmas számmal rengeteg dolgod lesz a céloldalak, értékesítési oldalak, webináriumok és opt-in oldalak megtervezéséhez.

Testreszabás

A Thrive Architect szinte korlátlan szabadságot biztosít az elemek testreszabásához.

Például:

  • Az oszlopok méretének kézi átméretezése
  • Kezelheti webhelye érzékenységét azáltal, hogy bizonyos elemeket a használt eszköz típusától (számítógép, okostelefon vagy táblagép) függően elrejthet.
  • Dinamikus animációk hozzáadása

Szeretjük:

  • Az a tény, hogy az oldalépítő folyamatosan fejlődik: gyakran új sablonokat és tartalmi elemeket ad hozzá.
  • A Thrive Themes ökoszisztéma: a Thrive Architect mellett egy tucat kiegészítő eszköz áll rendelkezésre. A Thrive Leads például lehetővé teszi, hogy e-maileket gyűjtsön a webhelyén. Természetesen párosíthatod a Thrive Architecttel.
  • Számos hivatalos videó segít megismerni az eszközt és maximalizálni a funkcióit.
  • Minőség-ár arány.

Nem szeretjük annyira:

  • A tanulási görbe, hogy jó áttekintést kapjon a sok funkcióról, majd elsajátítsa a fenevadat.
  • Az a tény, hogy elsősorban a Thrive suite többi eszközével együtt használható.
  • A támogatás nem mindig reagál.

Ár

A Thrive Architect egy prémium oldalépítő, amely 99 dollártól elérhető évente egy oldalra. A Thrive Suite részeként is beszerezheted, amely hozzáférést biztosít a Thrive Themes által létrehozott összes eszközhöz (299 $/év).

Kinek szól a Thrive Architect?

A Thrive Architect tökéletes lesz, ha globális marketingstratégiát szeretne bevezetni webhelyén, azzal a céllal, hogy megsokszorozza konverzióit és növelje eladásait. Vegye azonban figyelembe, hogy a Thrive csomag többi eszközét is használnia kell ahhoz, hogy a legtöbbet hozhassa ki belőle.

Látogasson el a Thrive Architect weboldalára:

VISiT

Oldalépítő a SiteOrigin által

Aktív telepítések: Felhasználói értékelés: 600K+ / Felhasználói értékelés: A felhasználók száma: 4.8 az 5-ből

Egy régi motoros: így lehetne jellemezni a SiteOrigin Page Buildert. Sok éve van a pályán, ez az oldalépítő az elsők között indult el.

Ez lehetővé tette, hogy lelkes felhasználók nagy közösségét építse ki. A cikk írásakor közel egymillióan aktiválták a bővítményt az oldalukon, ami a hivatalos könyvtár második legnépszerűbb oldalépítőjévé teszi, közvetlenül az Elementor mögött. Nem rossz, igaz?

A fő „technikai” megkülönböztető jegye a versenytársaktól az, hogy widgeteket használ a tartalom testreszabásához, mind a natív WordPress widgeteket, mind a sajátjait (természetesen).

Végre, ingyen van. Mindez biztosan arra készteti Önt, hogy egy kicsit többet megtudjon. Kezdjük el!

Könnyű használat

A Page Builder a Divihez hasonlóan back-endben és front-endben is használható.

A tanulási görbe viszonylag gyors, még akkor is, ha sajnálunk néhány kisebb bosszúságot a felhasználói felületen.

Például az akciógombok nagyon kicsik.

A Page Builder egyik fő problémája a valós idejű szerkesztés. Lehetetlen közvetlenül online szerkeszteni egy tartalmat anélkül, hogy megjelenne egy beállítási ablak. Ez nem túl kényelmes.

Sablonok és modulok

A Page Builder nagyon kevés widgetet kínál: mindössze körülbelül tízet (pl. gomb, diavetítés, videó vagy gazdag szöveg hozzáadása) a 12 alapértelmezett WordPress widget (Archívum, Legutóbbi hozzászólások, Kategóriák, Naptár stb.) mellett.

Ha tovább szeretne menni, aktiválnia kell egy másik, SiteOrigin Widgets Bundle nevű házon belüli bővítményt, amely 22 további widgetet kínál (pl. felhívás a cselekvésre, kapcsolatfelvételi űrlap, Google Maps stb.).

Ezenkívül a Page Builder a következőket kínálja:

  • 16 elrendezés, azaz egy kattintással aktiválható oldalsablonok
  • 16 „csomag„, azaz teljes telephely-modellek

A Page Builder elrendezések áttekintése

Testreszabás

A Page Builder egy meglehetősen szép lehetőséget kínál a SiteOrigin Widgets Bundle pluginjával. Ne feledje, hogy az Önt érdeklő widgeteket aktiválhatja/deaktiválhatja, hogy ne lassítsa az oldalai betöltési sebességét.

Lehetőség van az oszlopok elrendezésének kiválasztására is (balról jobbra vagy jobbról balra), amikor a webhely reszponzív módba vált.

Részletesen, az oldalépítő lehetővé teszi a legtöbb stíluselem (színek, betűtípusok, távolságok, margók stb.) módosítását, ahogyan azt a versenytársai is kínálják.

Másrészt viszont CSS-kódot kell használnia, ha csak egy kicsit is testre akarja szabni néhány vizuális szempontot.

Szeretjük:

  • A WordPress-szel való integráció a widgetek használatával.
  • Az oldalépítő betöltési sebessége.

Nem szeretjük annyira:

  • Mivel a bővítmény ingyenes, nincs egyéni e-mailes támogatás.
  • A Page Builder lehetőségei sokkal kevésbé jelentősek, mint a legtöbb versenytársáé.
  • A Page Builder nem Theme Builder, mint az Elementor Pro vagy a Divi Builder: nem teszi lehetővé a téma fejlécének és láblécének testreszabását.

Ár

A Page Builder ingyenes. A SiteOrigin Premiumban azonban egy sor bővítményt is kínál (29 dollártól egy webhelyen történő használatra), hogy még több testreszabási lehetőséget élvezhessen.

Page Builder by SiteOrigin: kinek?

A SiteOrigin által készített Page Buildert bármilyen típusú profil használhatja, a kezdőtől a haladó felhasználóig. Ha még soha nem használtál oldalépítőt, nem javasoljuk, hogy ezt használd, mert elavult az újabb építőkhöz képest (Elementor, Divi, Thrive Architect stb.). Az utóbbiak több testreszabási lehetőséggel rendelkeznek, valamint csiszoltabb felhasználói élményt nyújtanak.

Letöltés Page Builder by SiteOrigin a hivatalos könyvtárból:

LETÖLTÉS

WPBakery Page Builder (ex-Visual Composer)

Ezt az oldalépítőt korábbi neve alatt ismerheti: Visual Composer. A márkaneve 2017 végén megváltozott, és mostantól WPBakery Page Builder néven ismert.

A WPBakery a legrégebbi oldalépítő a kínálatunkban: 2011-ben hozták létre. Csak prémium verzióban érhető el, az Envato platformon találod.

És elmondhatjuk, hogy az Envatón a WPBakery egy igazi sztár. Több mint 400 000 eladással a legkelendőbb oldalépítő.

A WPBakery több mint 2 millió webhelyen van telepítve, részben azért, mert számos témával integrálható. Egyszóval, a felhasználók körében sikeres – a fejlesztőknél sokkal kevésbé.

Az utóbbiak kritizálják az ergonómiáját és az elavult rövidkódok rendszerét, amely nagyon bonyolulttá teszi a migrációt.

Könnyű használat

Ahogy az összehasonlításunkban is jeleztük, a WPBakery Page Builder nem túl intuitív, és nagyon bonyolult a használata. Például sok egérkattintást igényel a tartalmi elemek szerkesztéséhez.

Azonban mind a front-endben, mind a back-endben használható, drag-and-drop felület segítségével.

A látható felület szintjén azonnal láthatja a végrehajtott változtatásokat.

Sablonok és modulok

A WPBakery Page Builder több mint negyven előre integrált modult kínál, a legklasszikusabbaktól (képek, elválasztók, ikonok stb.) a legfejlettebbekig (pl. testreszabható oldalsáv a widgetekkel).

A sablonok esetében sem rossz. Több mint 80 választási lehetőséget talál.

Testreszabás

A WPBakery Page Builder lehetővé teszi számos elem testreszabását, legyen szó oszlopokról, szekciókról, színekről, tipográfiáról stb.

Ebben a tekintetben nincs panasz. Azonban ismételjük: a különböző elemek (modulok, sablonok stb.) testreszabása nem könnyű.

Szeretjük:

  • A WYSIWYG felület (Amit látsz, azt kapod), amely lehetővé teszi, hogy valós időben szerkeszthesd az oldalad tartalmát.
  • A sok kiegészítő áll rendelkezésre az oldalépítő fellendítésére, mint például a Livemesh Addons for WPBakery Page Builder.

Nem szeretjük annyira:

  • Az ergonómia.
  • A rövidkódok összemosódnak, ha kikapcsolod a WPBakery Page Buildert vagy az azt beágyazó témát.
  • Az a tény, hogy az elemek testreszabása viszonylag összetett.

Ár

A WPBakery Page Builder csak fizetős változatban érhető el (64 $).

WPBakery Page Builder: kinek?

A WPBakery Page Builder bármilyen típusú profilnak megfelel. Azonban nem ajánljuk a technikai korlátai és az a tény, hogy a kezelőfelülete nem túl felhasználóbarát.

WPBakery Page Builder letöltése:

LETÖLTÉS

Visual Composer

Aktív telepítések: Felhasználói értékelés: 50K+ / Felhasználói értékelés: 4.6 az 5-ből

Visual Composer? Ez a WPBakery régi neve, mondhatod, ha követted az előző bemutatót (ha elkaptad, jó munka).

Igaz, de itt most a Visual Composer Website Builderről fogunk beszélni, egy freemium site builderről, amelyet 2017-ben indítottak ugyanazok az alkotók, mint a most WPBakery nevű oldalépítőt. Ha a kettő közötti különbség továbbra sem világos, nézd meg a WPBakery cikkünket.

A Visual Composer Website Builder egy fejlettebb építő, mivel lehetővé teszi, hogy egy teljes webhelyet, beleértve a fejlécet és a láblécet is (a prémium verzióval), egy drag-and-drop felületen keresztül és a sablonoknak köszönhetően testre szabd.

Könnyű használat

Az adminisztrációs felületen a Visual Composer öt almenüt kínál, amelyek lehetővé teszik az első beállítások elvégzését: a műszerfal, a fejlécnek, a láblécnek és az oldalsávnak megfelelő részek, valamint az alapbeállítások.

Ahogy a webhelykészítő tesztünkben említettük, a Visual Composer a front-endben hasonlít a versenytársaira, például az Elementor Pro-ra, a Beaver Builderre és a Divi Builderre. A bal oldalon egy eszköztár tartalmazza az alapvető funkciókat és az elérhető elemeket, amelyeket jobbra, az oldalunk tartalmában drag and drop segítségével helyezhetünk el.

Azt mondtad, egyszerű? Igen, egyszerűbb, mint hamis barátja, a WPBakery, de a szövegszerkesztés folyamata kevésbé intuitív. Az egérkattintással kell (ab)élned, hogy eljuss oda.

Másrészt nagyra értékeljük a hibák visszavonásának lehetőségét a billentyűkombináció (Cmd + Z Macen vagy Ctrl + Z PC-n) vagy a dedikált billentyű segítségével, valamint a „fa nézetet”, amely megmutatja az oldaladat alkotó különböző elemeket.

Sablonok és modulok

A Visual Composer Hub, a felhőben elérhető tartalmi elemeknek otthont adó platform közel 200 modult tartalmaz, Elements néven. A Visual Composer prémium verziójával a kedvenc moduljait integrálhatja webhelyébe, ha a Hubhoz a webhely adminisztrációs felületéről vagy a front-end felületről fér hozzá.

Miért kínál a Visual Composer ennyi modult? Nos, megtalálja a szokásos kép-, ikon- és nyers HTML-modulokat, de olyan ritkább elemeket is, mint az animált vagy háromszínű gombok, sőt, a WooCommerce-re jellemző elemeket is.

Ami a sablonokat illeti, közel 200 lehetőség közül választhat az oldalsablonok (honlap, „Rólunk” oldal, blogoldal stb.) és a különböző szakterületekhez igazított sablonok között. Nagyra értékeljük a kínált minták sokféleségét és a sablonok könnyű testreszabhatóságát.

Testreszabás

Mint említettük, a Visual Composer Website Builder prémium verziójával nem csak az oldalak testét, hanem a fejlécet, a láblécet és az oldalsávot is testre szabhatja, közvetlenül az oldalon. Ezeket létrehozhatod a semmiből vagy egy meglévő sablonból, de akár saját sablont is készíthetsz.

Szeretném kiemelni azt a lehetőséget is, hogy a tartalom típusától (például poszt vagy oldal) függően, valamint a választott oldalon vagy poszton egy adott fejléc vagy lábléc jelenjen meg. Nem rossz, ugye?

Ha visszatérünk a tartalomra, a Visual Composer különböző effekteket és animációkat kínál, és lehetővé teszi az elemek margóinak és határainak nagyon egyszerű megváltoztatását. A reszponzív oldalon különböző értékeket választhatsz attól függően, hogy milyen típusú eszközön nézik az oldaladat.

Szeretjük:

  • A rendelkezésre álló sablonok és modulok sokfélesége.
  • A tartalomtól függően eltérő fejléc vagy lábléc megjelenítésének lehetősége.
  • Az árrések és határok kezelése.

Nem szeretjük annyira:

  • A tartalomszerkesztési folyamat nem túl intuitív.
  • A testreszabási lehetőségek kevésbé fejlettek, mint néhány versenytársáé.

Ár

A Visual Composer ingyenes és ezért korlátozott verziója elérhető a hivatalos WordPress könyvtárban. Ha szeretnéd kihasználni az összes funkcióját és hozzáférni a Visual Composer Hubhoz, akkor 3 ajánlat közül választhatsz. Átszámítva 49 $ évente egy webhelyen való használatért.

Kinek szól a Visual Composer?

A Visual Composer egyszerű használatának, valamint a kínált sablonok és modulok sokféleségének köszönhetően bármilyen típusú weboldal tervezőjének megfelel. Ha azonban habozik több oldalépítő között, akkor a testreszabási lehetőségek tekintetében jobban jár például az Elementor Pro vagy a Divi Builderrel.

Töltse le a Visual Composert a hivatalos könyvtárból:

Letöltés

Spectra

A Spectra, korábban Ultimate Addons for Gutenberg, egy WordPress oldalépítő, amely integrálódik a WordPress blokkszerkesztőjébe.

Ahelyett, hogy egy új rendszert kellene megtanulnia, a megszokott szerkesztő segítségével számos új blokkot és erőforrást érhet el a bejegyzések és oldalak létrehozásához.

A Spectra 28 új blokkot, több blokkmintát, hozzáférést biztosít a drótvázakhoz, valamint ingyenes és prémium sablonokhoz.

Mindegyik elérhető a szerkesztő menüből. Egy Spectra blokkot ugyanúgy kiválaszthat, mint egy hagyományos WordPress blokkot. A blokkmintákat, drótvázakat és sablonokat a hozzáadott menükből érheti el.

Mindent testre szabhatsz, amit az oldalon látsz, blokkokat adhatsz hozzá, távolíthatsz el vagy változtathatsz meg, és pontosan úgy dolgozhatsz, ahogyan megszoktad.

A Spectrát úgy tervezték, hogy a lehető legkevesebb kód felhasználásával tartsa fenn a teljesítményt. Ha egy blokkot nem használunk, a kódot nem töltjük be. A lehető legkevesebb kódot használtuk, és a React keretrendszert használjuk a maximális teljesítmény érdekében.

Könnyű használat

A könnyű használat az, ahol a Spectra igazán ragyog. Ahelyett, hogy egy új rendszert kellene megtanulnia új navigációval és vezérlőkkel, közvetlenül a WordPress blokkszerkesztőjébe integrálódik.

Nyisson meg egy oldalt vagy bejegyzést a szokásos módon, és látni fogja az extra blokkokat. Ellenőrizze a menüt, és látni fogja a drótvázak, blokkminták és sablonok bejegyzéseit.

Válasszon ki egy drótvázlatot, és máris láthatja a képek, tartalmak és egyéb elemek helyőrzőivel ellátott, előre elkészített részeket.

Válasszon ki egy blokkmintát, és máris láthatja a lorem ipsum szöveggel és helyőrző képekkel kiegészített részeket. A kész sablonok olyan teljes webhelytémák, amelyeket telepíthet és használhat az egész webhelyén. Sok közülük ingyenes a Spectra-val való használatra, míg néhány prémium a Spectra Pro-val való használatra.

Mindent testre szabhatsz a WordPressen belül ugyanannak a beállítási menüpontnak a segítségével. Megváltoztathatod a színeket, a tipográfiát, az elrendezést és még sok mást. Használhatsz kész előbeállításokat is, így gyorsan hozzáigazíthatod az általános témádat, hogy időt takaríts meg.

Sablonok és modulok

A Spectra 28 blokkot biztosít, amelyeket a blokkszerkesztőn keresztül használhat. Rengeteg blokkminta, drótváz és sablon is rendelkezésre áll. A számok változnak, mivel folyamatosan újabbak kerülnek hozzá.

A sablonok kiváló minőségűek, SEO-barátok és teljesen reszponzívak. Ugyanazt a teljesítményre való törekvést tükrözik, mint az oldalépítő többi része, és nem lassítják a betöltési időket.

Testreszabás

A Spectra lehetővé teszi, hogy mindent testreszabhasson ugyanazokkal a menükkel, mint a szabványos WordPress blokkok.

A tipográfia, a stílus, a színek, a távolságok, az elrendezés és a flex blokkok megváltoztatására is van lehetőség. Teljes mértékben Ön irányíthatja, hogy minden hogyan nézzen ki, és ha szeretné, egyéni CSS-t is használhat.

A Spectra támogatja a copy paste stílusokat is. Hozzon létre egy blokkot vagy mintát, és formázza tetszése szerint. Ezt követően bárhová másolhatja/beillesztheti az oldalon, így rengeteg időt és energiát takaríthat meg!

Szeretjük:

  • A Spectra teljesen ingyenes, míg a Spectra Pro versenyképes árú.
  • Inkább integrálódik a WordPressbe, minthogy saját rendszert használna. A blokkok valóban hasznosak, akárcsak a blokkminták.
  • Az oldalak nem lassulnak észrevehetően a Spectra használata során, így jó teljesítményt nyújt az Ön weboldalai számára.
  • A sablonok a cég zászlóshajójának, az Astra témának a minőségét tükrözik.
  • Bármit és mindent testre szabhat.

Nem szeretjük annyira:

  • Mindig több blokkot szeretnénk.
  • A legjobb sablonok a Spectra Pro-ra korlátozódnak.

Ár

A Spectra teljesen ingyenes. A Spectra Pro egy weboldalon történő használatra 49 $-tól évente elérhető.

Kinek szól a Spectra?

A Spectra minden típusú felhasználónak megfelel. Mivel integrálódik a WordPressbe, nincs tanulási folyamat, és a blokkszerkesztőből minden blokkhoz és eszközhöz hozzáférhet.

Letöltés Spectra:

Letöltés

Lásd a Pro verziót

Más oldalépítők a WordPress-en, hogy fontolja meg

Most már láttad a WordPress legjobb oldalépítőinek válogatását.

Mivel az ilyen típusú eszközök lehetőségei különösen bőségesek az ökoszisztémán belül, itt vannak más oldalépítők, amelyekkel a kutatás során találkozhat:

  • Themify Builder, amelyet az azonos nevű prémium témaáruház hozott létre.
  • WP Page Builder, amelyet a Themeum tervezett, amely a Qubely és a WP Mega Menu plugin mögött is áll.
  • Breakdance, az Oxygen Builder alkotói által kínált, elsősorban kezdőknek szánt oldalépítő.
  • Page Builder Sandwich, amely mind a backendben, mind a frontendben használható.
  • SeedProd, amely mostantól saját oldalépítőt kínál a karbantartási oldal és a „hamarosan” oldal létrehozásával kapcsolatos alapfunkciók mellett.
  • Nimble Page Builder, egy oldalépítő, amely „gyorsnak” és „agilisnak” mutatja magát.
  • Bold Page Builder, amelynek előnye, hogy 100%-ban ingyenes (nincs prémium verzió).
  • Pagelayer, amely widgetek széles választékát kínálja (körülbelül száz).

A WordPress oldalszerkesztő: életképes alternatívája az oldalépítőnek?

Amint azt a WordPress legjobb oldalépítőinek kiválasztásakor láthattad, az oldalépítők lehetőséget adnak arra, hogy egyedi oldalakat és elrendezéseket hozz létre kódolás nélkül.

Ne feledjük azonban, hogy a WordPress alapértelmezés szerint kínál olyan lehetőségeket, amelyekkel oldalépítőként (vagy legalábbis nagyon közel áll hozzá) működhet. Itt vannak a részletek.

A WordPress tartalomszerkesztő

Az oldalak és bejegyzések megtervezéséhez valószínűleg a WordPress alapértelmezett tartalomszerkesztőjét használja.

A Gutenberg – ez a művészneve – 2018 végén jelent meg, a WordPress 5.0 verziójának megjelenésével.

Működése egyszerű: a tartalmat blokkok – kész tárolók – segítségével adhatod hozzá a bejegyzéseidhez és oldalaidhoz.

Bár sokat fejlődött a bevezetése óta, és egyre több olyan lehetőséget kínál, amelyek az oldalépítőkben is megtalálhatók, mind natívan, mind harmadik féltől származó bővítményekkel kiegészítve, a WordPress tartalomszerkesztő nem oldalépítő:

  • A legtöbb oldalépítővel ellentétben nem teszi lehetővé a teljes oldal vizuális megjelenésének testreszabását, sem a fejléc és a lábléc módosítását.
  • Ezt csak a back-office-ban (az adminisztrációs felületen) használják, a front-endben nem.
  • Mivel alkalmazkodik a téma stílusához, kevesebb testreszabási lehetőséggel rendelkezik, mint egy oldalépítő.

Mindazonáltal van néhány nagyon hatékony bővítmény, amelyek lehetővé teszik, hogy olyan eredményt érjen el, amely közel áll ahhoz, amit egy oldalépítővel elérhet.

Ez a helyzet például a GenerateBlocks esetében. Másrészt már jó technikai alapokkal kell rendelkeznie ahhoz, hogy ezt a plugint használni tudja.

Összefoglalva, egy kezdő számára a WordPress tartalomszerkesztő elsősorban a cikkek tartalmának testreszabására szolgál.

Nem tudsz dönteni a WordPress tartalomszerkesztő és az oldalépítő között? Ha megalapozott döntést szeretne hozni, tekintse meg részletes Gutenberg vs. page builder összehasonlításunkat.

Van azonban egy erősebb oldalszerkesztő is, amely lehetővé teszi, hogy az oldal minden részét megtervezze anélkül, hogy egyetlen sor kódhoz is hozzá kellene nyúlnia.

Hirtelen sokkal érdekesebbé válik, nem igaz? A következő részben minden részletet elárulok.

Az oldal szerkesztője

2022 januárjában, a WordPress 5.9 megjelenésével a WordPress ökoszisztémában nagy fejlődés következett be.

A CMS ezen főverziója egy új funkcióval, a Full Site Editing (Teljes oldalszerkesztés) nevű funkcióval érkezett. A nevet később józanabb „Site Editor”-ra változtatták.

Az ötlet mögötte? Ezzel a szerkesztővel mostantól a tartalomszerkesztő (Gutenberg) blokkjai segítségével létrehozhatja és szerkesztheti az oldal teljes szerkezetét (beleértve a fejlécet, a láblécet, a menüt és az oldal sablonjait, nem csak a tartalmát).

Pontosan olyan, mint egy oldalépítő, ingyen és minden további plugin telepítése nélkül!

Hogy világosak és sematikusak legyünk, azt mondhatjuk, hogy két szerkesztő létezik egymás mellett, bizonyos értelemben:

  • A tartalomszerkesztő a cikkek és oldalak megírására szolgál. Az oldalak esetében azonban nem teszi lehetővé a teljes szerkezetük megváltoztatását. Csak a tartalmat módosíthatja.
  • A Megjelenés > Oldalszerkesztő menüpontban elérhető oldalszerkesztő segítségével korlátlanul létrehozhatja és testre szabhatja az összes oldal szerkezetét.

Szóval, meg kellene ragadnia ezt a lehetőséget, és azonnal alkalmaznia kellene ezt a webhelyszerkesztőt a következő webhely létrehozásához? A cikk írásakor több okból sem feltétlenül ajánlanám kezdő felhasználóknak:

  • Bár az általa kínált lehetőségek egyre bővülnek, még mindig messze van attól, hogy egy jó oldalépítő által kínált funkciókat kínáljon. Más szóval, a kódhoz való hozzányúlás nélkül is korlátozottnak érezheti magát.
  • Az oldalszerkesztő csak blokkalapú témákkal működik. Ezeknek a témáknak a száma ismét növekszik a hivatalos könyvtárban, de a választék még mindig kicsi (e cikk írásakor alig több mint 200).
  • Az én szemszögemből nézve az oldalszerkesztő használata bonyolultabb és technikai jellegű egy kezdő számára, mint az oldalépítő használata.

Tehát ha Ön kezdő és/vagy nem rendelkezik minimális webdesign és webfejlesztési ismeretekkel, akkor egyelőre úgy tűnik, hogy egy oldalépítő használata jobb megoldás egy weboldal létrehozásához.

Másrészt, ha Ön tapasztaltabb felhasználó, az oldalszerkesztő valóban nagyon hasznos lehet.

És a WordPress legjobb oldalépítője…?

Itt van a legjobb WordPress oldalépítők összehasonlításának végén.

Remélem, megértette a hasznosságukat és előnyeiket. Talán már eldöntötte, hogy használja valamelyiket. Ha még mindig hezitál, itt van néhány eset, ami segíthet a döntésben:

  • Az Elementor, a Divi és a Beaver Builder véleményem szerint a legátfogóbb oldalépítők, és mind a kezdők, mind a haladó felhasználók számára elérhetőek.
  • A Divi Builder különösen hasznos lesz, ha egy oldalépítőt szeretne a házi témájával együtt.
  • A Thrive Architect tökéletes lesz a marketingesek számára.
  • Az Oxygen mindenképpen vonzó lesz a fejlesztők/technikusok számára.
  • Ha nincs olyan költségvetése, amit oldalépítőkre költhetne, akkor a SiteOrigin Page Builder és a Live Composer lehet, hogy felkeltik a figyelmét, mivel ezek ingyenesek. De nem ajánlom őket, mert túlságosan korlátozottnak találom őket a konkurenciához képest.
  • A Brizy kitűnik egyszerű, gyors és érzékeny felületével.

Végül is nehéz egy ideális oldalépítővel előállni. Minden az Ön igényeitől és használati preferenciáitól függ.

Nos, hogy teljesen őszinte és átlátható legyek, a WPMarmite-nak megvan a kedvence: Elementor.

Alex 2017 óta használja, hogy egyéni oldalakat hozzon létre a blogon, és nem tud nélküle élni!

Gyerünk, itt az ideje, hogy te is elmondhasd a véleményed. Melyik oldalépítőt használod? És miért azt választottad?

Ossza meg velünk tapasztalatait hozzászólás formájában.

Forrás: https://wpmarmite.com/en/best-wordpress-page-builder/
Értékeljen post